Metai Danijoje

Jau metai ir kelios dienos, kai savo laiką leidžiu šalį, kurioje statistiškai gyvena patys laimingiausi žmonės. Bent jau kol kas negaliu patvirtinti šio fakto, bet tvirtai galiu pasakyt, kad danai yra vieni labiausiai atsipalaidavusių bei niekur neskubančių žmonių, kuriuos bent jau kol kas sutikau savo gyvenime. Vis dėl to, jei nėra patys šilčiausi ir lengvai prisileidžiantys kitus žmones. Per metus laiko būnant čia, galiu sakyt, kad realiai turiu tik vieną draugę danę, ir šiek tiek pažįstamų danų, bet ta viena draugė irgi nėra ta, kuriai skambinčiau vidury nakties dėl kažkokios problemos. Dar šiek tiek apie pačius žmones galiu pasakyt tiek, kad kai jie dirba, jie dirba tikrai gerai ir susikaupę ir tam skiria daug savo jėgų, bet turbūt dar daugiau jėgų jie įdeda, kai švenčia. Nes kai danai švenčia, jei švenčia stipriai, arba bent jau tikrai stipriau nei mano draugai bei pažįstami Lietuvoj.  
Per metus iš ties visko daug įvyko, buvo gerų akimirkų, buvo blogų akimirkų, bet jos būtų buvusios bet kokiu atveju, nepriklausomai nuo to kurioj šaly gyvenčiau. Tik tiek, kad blogos akimirkos jaučiasi čia daug labiau, kadangi čia nėra tiek artimų žmonių su kuriais galėčiau pasidalinti savo išgyvenimais, kiek gimtinėj. Bet labai džiaugiuosi, kad turiu čia žmonių iš Lietuvos, kurie visada palaikė, palaiko ir į kuriuos galima kreiptis bet kokiu klausimu. 
Turbūt vienas didžiausių pasikeitimų atvykus čia jautėsi transporto klausimu bei kainų. Čia dviračiais važiuoja visi ir visur. Merginas galima pamatyti ant dviračių su suknelėm, vaikinus su kostiumais ir tai visiškai yra normalu. Lietuvoj prisipažinsiu, kad dviračiu išvažiuodavau pasivažinėt keletą kartų per vasarą, bent jau paskutiniu metu, čia važiavau visais metų laikais, nepriklausomai nuo oro, nors turiu prisipažinti, kad paskutiniu metu savo dviratį esu iškeitusi į autobusą, kadangi jis reikalauja būti pataisytas dažniau nei man tai patinka (aš tiesiog traukiu stiklus, besimėtančius ant kelio). 
Nors parduotuvėse maisto bei drabužių kainos nelabai skiriasi nuo Lietuvos, kai kurių dalykų čia galima rasti net gi ir pigiau, tačiau visos paslaugos čia yra daug brangiau. Vieno kambario nuoma čia yra lygi buto su vienu kambariu nuomai Vilniuje. O einant "out" yra nerašyta taisyklė, kad turi išgert prieš einant į klubus, kad ten nereikėtų per daug pirkti, ypač po dvylikos, kadangi kainos tampa dvigubos. Bet gerai yra tai, kad alkoholio gali nusipirkti bet kada ir jį gali gerti bet kur, dėl to piniginės ne labai nukenčia dažniausiai šiuo klausimu. 
Manau, kad apie universitetą ir studijas savo nuomonė išreiškiau ankstesniuose įrašuose, todėl čia nesiplėsiu per daug ir tiesiog pasakysiu tiek, kad džiaugiuosi savo pasirinkimu studijuoti čia, kad ir kaip kartais būtų sunku ir dienoj neužtektų valandų. Bet galiu pasidžiaugti, kad pagaliau iš ties išmokau kaip reikia mokytis. 
Ir nors čia gamta nėra per daug įspūdinga, nėra kalnų ar dar kažko įdomaus per daug, bet dėl ko tikrai myliu šią šalį, tai dėl to, kad jūra čia yra visur. 20 minučių į vieną pusę ir pamatysi Baltijos jūrą, 30 minučių į kitą pusę ir atsidursi prie Šiaurės jūros. 
Dabar liko laukti ir žiūrėti ką Danija atneš į mano gyvenimą ateinančiais metais. 

O kurioj šaly Tu norėtum pagyventi bent metus laiko? 
Peace. Zou.:) 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ką pasiimti gyvenimui barake?

Vieta kur susikerta dvi jūros

Savęs analizė