Ką pasiimti gyvenimui barake?

Vieša paslaptis, kad keturis savo gyvenimo metus, kuriuos studijavau VGTU norėdama įgyti bakalauro diplomą praleidau bendrabutyje. Nors pirmi gyvenimo mėnesiai ir viskas apsigyvenimo ir įsikėlimo procesas buvo pakankamai seniai, bet lyg vakar atsimenu visas tas abejones ir kylančius klausimus kokius daiktus reikia pasiimti gyvenimui barake, ko man ten gali prireikti, o ko visiškai nereikia. Kadangi artėja tas metas, kai daugelis studentų pradės savo naują gyvenimo tarpsnį atskirai nuo namų ir kelsis gyventi į bendrabučio kambarį, nusprendžiau parašyti įrašą ko tikrai gali prireikti leidžiant savo dienas, vakarus ir naktis bendrabučio kambaryje su kitais savo likimo žmonėmis. 
Iš pradžių, jei vis dar galvoji ar keltis į bendrabutį ar nuomotis kokį butą ar kambarį, kur nors labiau centre, tai galiu tikrai garantuoti tai, kad šimtu procentų verta bent metus laiko pagyventi bendrabutyje ir patirti visas studentiško gyvenimo subtilybes. Žinoma kad patogiau yra gyventi kur nors bute, tačiau patirties įgautos gyvenant bendrabutyje nekeiščiau į nieką. 
Taigi pradžiai turbūt visiem labiausiai neduodantis ramybės klausimas kokius rūbus pasiimti, sportines kelnies arba timpas, su kuriais jaustumeis patogiai ir galėtum išlaušti įvairias pozas, bandant kuo patogiau įsitaisyti kėdėje prie stalo arba lovoje, benaršant interneto platybėse arba bandant įsiminti nesibaigiančius informacijos kiekius. Ir jeigu esat tokie kaip ir aš, patogūs rūbai tikrai pravers keliaujant į universitetą. Žinoma pačioje pradžioje galbūt bus noras labiau pasipuošti, tačiau įpusėjus studijoms ir ryte nuskambėjus žadintuvui po sunkios nakties mažiausiai rūpės kaip šiandien apsirengti ir norėsis tiesiog užsimesti ką nors patogaus ir išbėgt į paskaitas, kurių viena trunka pusantros valandos. Be visų patogių rūbų, mano manymu reikia turėti kokių porą suknelių, sijonų ar dar kokių nors "going out" rūbų, nes bent jau pirmame kurse bus tikrai daug visokių studentiškų vakarėlių, o ir ištrūkus iš namų tikrai nesinorės visas dienas tūnoti bendrabutyje, labiau rūpės išlėkti kur nors į klubą su naujais savo draugais. Taip pat tikrai pravest oficialesnio tipo rūbai, kurių dažniausiai prireiks įvairių pristatymų metu. Bet tikrai nereikia susivešti visos savo spintos, kadangi dažniausiai bendrabučio spintos nėra tokios didelės, todėl sudėti savo visus rūbus ten gali būti problema. Todėl jeigu nenešiojai kokio nors rūbo metus gyvendama namie labai maža tikimybė, kad jį užsidėsi ir studijų metu. Turbūt prie rūbų būtų verta paminėti, kad švelnūs ir pūkuoti chalatai ne tik praverčia einat iš ir į dušą bet ir šaltais žiemos vakarais. 
Galiu pasakyti viena, kad svarbiausia turėti patogius rūbus. Kadangi pagrindinis laikotarpis gyvenimo bendrabutyje prasideda rudenį tada žiema ir tik tada pradeda šiltėti orai pereinant į bendrabutį, tikrai norėsi turėti kokį nors šiltą ir patogų džemperį bei
Buitinė technika. Visada prieš įsikuriant labai gerai nueiti ir apžiūrėti savo bendrabučio kambarį ir galbūt netgi gauti savo busimų kambariokių/-ų kontaktus, kad galėtume susisiekt ir apsitart kas ką atsiveš, jog paskui neatsirastu viename kambaryje du šaldytuvai, trys virduliai ir pan. Tačiau ko tikrai reikės tai savų indų. Lėkščių, puodelių, šakučių, peilių ir t.t. ir tikrai siūlyčiau pasiimti tokius iš kurių būtų smagu valgyti, gerti savo mėgstamą arbatą arba penkis puodelius kavos per dieną. Bet mano manymu šiuo klausimu tikrai svarbu apžiūrėti kambarį dar prieš įsikuriant ir pabendraut su savo kambariokais dėl to ko reiktų, ko užtektų vieno vieneto, o ko reiktų daugiau. Nes nuoširdžiai sakant greičiausiai  jums neprireiks dvejų mikrobangų krosnelių kambaryje, nes tam greičiausiai net nebūtų pakankamai ir daiktai būtų tiesiog nenaudingai ten palikti arba juos reikėtų vežti atgal namo. Kitas aspektas kodėl yra svarbu apžiūrėti kambarius tam, kad pamatytum kambario dydį ir bent jau įsivaizduotum kiek vietos jame yra. Nes jei namie gyvenai viena kambaryje tai bendrabutyje greičiausiai tokio pačio dydžio kambaryje bandysite sutilpti dviese ar trise su visais savo daiktais. Ir būtini daiktai, kurie turi būti kambaryje: šaldytuvas, virdulys, virtuvės reikmenys, valymo priemonės, laikrodis. Nors dažniausiai ir draudžiama turėti šildytuvus savo kambariuose, kaip ir daugumą kitų dalykų, bet šios taisyklės dažniausiai niekas nesilaiko, nes naktį kambariuose tikrai gali būti šaltą. Mes savo kambarį šildytuvą pradėdavom įjunginėt jau rudenį, kadangi pas mus niekada nepatekdavo saulė, o žiemą realiai mes jo beveik neišjungdavom. 
Dekoracijos. Kadangi bendrabutyje greičiausiai praleisite daugiausiai savo laiko, yra svarbu, kad įsikurtumėt taip jog jums ten būtų jauku ir bent jau kažkiek jaustumėtės lyg būdami namie, o ne kurs nors svečiuose. Dekoracijos tikrai priklauso nuo skonio nes visi žmonės savo kambarius dekoruoja skirtingai. Mano pagrindinės dekoracijos buvo nuotraukos ant sienų, nes man tai priminė visas smagias akimirkas ir visada būdavo smagu jas matyti sukabintas ant sienos. Kiti tiesiog rašosi kokias nors citatas arba motyvuojančius žodžius tiesiai ant sienos, treti ką nors ant jų nusipiešia, prisistato kokių niekučių ar prisikabina ko nors. Dekoracijos yra tikrai svarbu bandant sukurti kambaryje jaukumą, mano nuomone. 
Patalynė. Bendrabutyje yra lovos ir visą patalyne reikia atsivežti patiems, kas turbūt ir gerai, nes nemanau, kad būtų miegoti smagu su kokia nors patalyne, kai nežinai net kur ji buvo ir kas ja naudojosi prieš tai. Siūlyčiau ir vėlgi pasiimti patalyne tokią su kuria būtų gerai miegot, nes užteks ir to, kad miegate ne savo lovoje ir naujoje vietoje, kol įprasite. Bendrabučio lovos tikrai nėra patogiausios pasaulyje ir tikrai dažniausiai nėra geriausios būklės, todėl jeigu esat jautrūs miegodami tai siūlyčiau nusipirkti kokį čiužinuką ir užsidėti ant lovos. Dar vienas dalykas kuris tikrai pravers tai
pledas. Tai yra dar vienas būtinas dalykas bendrabučio kambaryje, patikėkit manim, jų jo tikriausia tikrai reikės ir pravers ne kartą.
Dušo reikmenys. Retai kam pasiseka bendrabutyje turėti atskirą dušą arba juo dalintis tik su keletu žmonių, todėl būtinas dalykas turėti kokias nors gumines šlepetes su kuriomis keliausite į dušą, nes tikrai nenorite užsikrėsti kokiu kojų grybeliu, kas yra pakankamai tikėtina naudojantis bendrais dušais. Kitas dalykas, kuris praverstų - krepšelis, kuriame būtų visi jūsų dušo reikmenys ir kurį galėtumėte paprastai nusinešti iki dušo ir paskui parsinešti, nes viską visada nešiotis rankose nėra pats patogiausias ir geriausias variantas. 
Random keli dalykai. Ausinės - būtinas dalykas, kadangi kambaryje būsite nebe vieni, o jei vienu metu pradėsit klausyti muzikos be ausinių ar žiūrėti serialus, būtų nelabai smagu. Be to, kai vieni mokosi, kiti nori tiesiog pasiklausyti muzikos, ir reikia susitaikyt su tuo, kad reikia prisitaikyti prie gyvenimo su kitais žmonėmis, todėl ausinės yra būtinos šiuo klausimu. Veidrodis - kuris tikrai pravers dažantis arba tiesiog užmetant akį į savo išvaizdą. 
Ir čia visi pagrindiai ir mano manymu būtiniausiai dalykai, kuriuos yra pravartu ir reikia turėti gyvenant bendrabutyje. Bent jau dalykai, kurie man šiuo metu atėjo į galvą. Tikiuos, kad šis įrašas jus kiek nors padės ir pravers dedantis savo daiktus ir ruošiantis naujamiegamuoju, bet ir virtuve ir svetaine ir visa kita erdve kurios jums reikia gyvenimui. Todėl reikia tikrai gerai apgalvoti ko jums reikės ir ko ne. 
Iš manęs paskutinis patarimas būtų neprisidėti per daug daiktų ir būti pasiruošus, kad realiai viena erdvė, kuria dalinsitės su vienu arba dviem žmonėmis taps ne tik jūsų

Peace. Zou.:) 

Komentarai

 1. o, labai laiku įrašas. įsitikinau, kad galvoju reikiama linkme ir visus šiuos daiktus jau susiplanavau pasiimt, kadangi tenka dažnai miegot ne namie, viešėt svečiuose,labai panašių dalykų reikia, ypač kalbant apie asmeninius daikčiukus. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iš ties smagu, kad šis įrašas padėjo :) Realiai tai taip, tai yra pagrindiniai dalykiai, kurių reikia visada :) Sekmės pradedant naują gyvenimo etapą ! :)

   Panaikinti
 2. ooo, kaip man tai būtų pravertę prieš metus, kai sukau galvą ką susipakuot į baraką. :D tačiau laikui bėgant susivokdavau, kad to ir to dar trūksta, pažiūrėdavau, ką kambariokės turi ir po truputį susipirkau tuos dalykėlius.
  labai naudingas įrašas visiems būsimiems fuksams! ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šypseną keliantis komentaras, jog dar kažkas be manęs mano, kad šis įrašas yra naudingas :) Ačiū :)

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Savęs analizė

Vieta kur susikerta dvi jūros