Praeitis. Dabartis. Ateitis.

Šiandien bekalbant per skype su drauge, ji užsiminė apie tai, kaip per paskutinius dvejus metus pasikeitė ir kiek per tą laiką visko įvyko. Ir jos pasakyta mintis, kad tiesiog bėgant laikui atrodo, kad nieko per daug nevyksta tavo gyvenime, tam tikri pokyčiai, didesni pasikeitimai, tačiau, kai pažiūri į praeitį, tik tuomet pamatai, ir supranti kiek visko gyvenime pas tave įvyko. Ir visai nesvarbu ar peržvelgi kas įvyko tavo gyvenime per paskutinius penkis, dvejus metus ar kelis mėnesius. 
Yra dažnai sakoma, kad reikia paleisti praeitį, negalvoti apie ateitį ir gyventi dabartimi. Iš dalies tai tiesa. Niekada nepakeisim praeities, esam tuo patenkinti ar ne, tačiau kad ir kaip norėtume praeities niekada nepakeisim, todėl nereikėtų gyventi jos įsikibus ir apie tai per daug galvoti. O dėl ateities, niekada realiai nežinome kas bus po mėnesio, kelių, nekalbu apie metus, nes viskas keičiasi, o kai pasaulyje vyksta visko tiek daug, niekada negalime žinoti kur būsime gyvenimo nublokšti po tam tikro laiko. Lieka dabartis. Tik būdami čia ir dabar galime priimti tam tikrus sprendimus, galime pakreipti savo gyvenimą tam tikra linkme, galime daryti kažkokias išvadas ir kažką pakeisti. Tik gyvendami dabartyje galime nuoširdžiai džiaugtis ir mėgautis gyvenimu. 
Tačiau mes negalime visiškai išgyventi dabarties negalvojant apie praeitį bei apie dabartį. Nes tik praeityje yra visi mūsų išgyvenimai, potyriai iš praeities susidaro mūsų visi prisiminimai, sukyla emocijos ir tik praeities dėka dabartyje esame būtent tokie, kokie ir esame. Dėl ateities yra šiek tiek kitaip, tačiau taip pat negalim visiškai apie ją negalvoti. Nes ko siektume ir kaip gyventume dabartyje neturėdami visiškai savo tikslų, svajonių, kurių siektume. Dabartis kaip ir neteiktų prasmės. 
Todėl sakyti, kad negalima gyventi praeitimi ar ateitimi ir tiesiodabartimi yra netikslinga. Taip dabarčiai reikia skirti daugiausiai savo dėmesio, nes būtent tu esi čia ir dabar. Tačiau tavyje visada liks praeitis ir tu visada norėsi susikurti savo ateitį. Ir prisimindami savo praeitį, mes matom kiek daug mes pasikeitėm, kaip pasikeitė mūsų gyvenimas, kiek visko daug įvyko ir visa tai motyvuoja siekti visko dar daugiau ir kelia intrigą dėl ateities. 
g džiaugtis, mėgautis
Prieš metus aš buvau tik gavusi bakalauro diplomą, atlikinėjau praktiką Austrijoje, grįžus į Lietuvą susiradau darbą, kurį galiausiai mečiau ir išvažiavau į Daniją. Ir čia tik keli didžiausi mano išgyvenimai per metus. Tiek daug įvyko. Kaip mano gyvenimas atrodys dar po metų? 

Peace. Zou.:)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ką pasiimti gyvenimui barake?

Savęs analizė

Vieta kur susikerta dvi jūros