Kodėl Danija?

Paskutinėmis savaitėmis pakankamai dažnai sulaukdavau klausimo kodėl magistro studijas pasirinkau būtent Danijoje. Realiai niekada pati nesusimasčiau kodėl būtent Danija, tiesiog viskas taip išėjo, tačiau pradėjusi galvoti kodėl viskas taip gavosi, radau atsakymą į šį lengvai sunkų klausimą. 
Iki atvažiuojant į Daniją ir prieš ruošiantis kelionei nelabai ką ir žinojau apie šią šalį. Žinoma, žinojau, kad tokia šalis yra kur visi žmonės laimingi ir pragyvenimo lygis yra pakankamai geras. Tačiau niekada apie ją per daug nesidomėjau, neskaičiau ir nelabai daugiau ką žinojau. Iš ties turbūt ir dabar per daug apie šią šalį nieko nežinau. 
Apie magistro studijas užsienyje pradėjau galvoti jau būdama bakalauro trečiame kurse. Paieškose buvo didelis šalių pasirinkimas ir dar didesnis specialybių pasirinkimas. Kadangi išėjo taip, kad iš karto baigusi bakalauro studijas nestojau į magistro studijas, todėl visiškai apsispręsti ką noriu studijuoti ir kurioje šalyje turėjau realiai du metus. Per tuos du metus buvo iš ties labai daug paieškų ir per šiuos du metus Danija tikrai nebuvo mano pirmas ir vienintelis pasirinkimas. 
Kadangi mane visada žavėjo Švedija, todėl pirmuosius metus mano pasirinkimas buvo būtent Švedija ir magistro studijos ten. Tačiau pradėjus domėtis pačiomis studijomis, pragyvenimu viskas pasisuko taip, kad mano pirmasis variantas ir tapo Danija ir dar net neišvažiavus iš Lietuvos, dar net nežinant ar įstojau ar ne, bet jau dalimi savo širdimi buvau Danijoje. 
Spręsdama dėl magistro studijų programos iš ties taisiau savo stojimo į bakalauro studijas klaidą, kai stojau tiesiog, kad stot pagal tokius egzaminus kokius laikiau ir net neskaičiau studijų programos. Todėl rinkdamasi studijų programą iš ties labai išsamiai peržiūrėjau visas galimas studijų programas, išsinagrinėjau visus studijuojamus dalykus ir bandžiau išsiaiškinti ties kuo yra susikoncentruojama tam tikroje programoje. Kaip jau galit nuspėt, būtent tos specialybės, kurios man pasirodė įdomiausios ir buvo Danijoje.
Antras pakankamai stiprus faktas buvo pragyvenimo lygis. Visi žino, kad Danija yra brangi, tačiau realiai visos šalys tarp kurių rinkausi yra brangios, tačiau mokslas yra nemokamas visiems Europos sąjungos studentams. Tas tikrai turėjo didelį pliusą. Taip pat Danijoje yra sudarytos labai palankios socialinės ir finansinės garantijos dirbantiems studentams, kadangi jei išdirbi tam tikrą kiekį valandų per savaitę valstybė tau moką stipendiją dėl to, kad tu dirbi ir studijuoji. 
Ir turbūt vienų svarbiausių aspektų ir priežasčių kodėl net nesvarsčiau varianto magistro studijuoti Lietuvoje, tai studijų kokybė. Dar nepraėjo net mėnuo laiko kai studijuoju čia, tačiau jau dabar galiu drąsiai teigti, kad studijų kokybė ir lygis Danijoje bei Lietuvoje skiriasi kaip diena ir naktis.
Ir kad ir kaip kartais būtų čia sunku, tačiau labai džiaugiuosi savo pasirinkimu, kadangi jau dabar matau kokią naudą man duoda šios studijos, pats universitetas ir visa sistema.

Labai dažnai turim rizikuot, išeit iš savo komforto zonos ir pažiūrėt baimei į akis, kad pasiektum tai ko nori. 

Peace. Zou.:)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Gyvenimas po. 2.

Savanaudiškumas

Vieta kur susikerta dvi jūros