Patarimai einant į darbo pokalbį

Nesu tikra, kiek šis įrašas padės kam nors, bet žinau tai, kad prieš savo pirmuosius darbo pokalbius ieškojau daug informacijos apie darbo pokalbius, ko per juos klausia ir visados klausinėjau savo draugių patarimų ką daryti ir kaip elgtis, kad mane priimtų į darbą. 
Per savo 24-erius gyvenimo metus turėjau septynis darbus, neskaitant praktikų ir savanorysčių. Ir dar daugiau turėjau įvairių darbo pokalbių, todėl manau, kad patirties šiuo klausimu turiu iš ties pakankamai.


  • Turėk pasiruošus atsakymus į tokius klausimus kaip: Tavo geriausios/blogiausios trys savybės; kodėl manai, kad tu tiktum šiam darbui; ką mėgsti veikti laisvalaikiu. Turbūt iš visų darbo pokalbių, kuriuose buvau, 90proc., sulaukdavau būtent šių klausimų. Bet jokiu būdu sulaukusi tokių klausimų, nesakyk atsakymų tarsi mestum žirnius į sieną. Apsimesk, kad šiek tiek galvoji ir tada maloniai atsakyk į jų klausimus. 
  • Šypsokis viso pokalbio metu, kad ir tuo metu mintyse galvosi "kas per nesąmonė čia vyksta", bet jei tikrai nori to darbo, šypsokis. Šypsena visada padeda. Be to atsakinėjant į klausimus visada gali numesti kokį nors juokelį, bet jis turėtų būtų "į temą." :)
  • Prieš eidama į darbo pokalbį bent šiek tiek pasidomėk apie tą įmonę plačiau, į kurią eini darbintis. Nes labai tikėtina, kad tavęs gali paklausti kokio nors klausimo apie įmonę ar tiesiog užklausti ką apie juos žinai ir ar jais domėjaisi. Domėjimasis prideda pliusą, kadangi tai parodo, kad tu nori pas juos dirbti ir žinai kur bandai įsidarbinti. 
  • Nepasimesk. Prieš eidama nusiteik bet kokiems klausimams, nes tavęs tikrai gali sugalvoti paklausti bet ko, todėl tam pasiruošk. Išgirdus klausimą į kurį nežinai ką atsakyti, neparodyk, kad pasimetei ar išsigandai, visada išlik rami, nuo to bus geriau. 
  • Netylėk. Vėl gi, jei nežinai atsakymo į kokį nors pateiktą klausimą, pradėk mąstyt apie atsakymą garsiai. Tai yra daug geriau, nei tylėti. Nebent klausymas yra labai konkretus, tuomet yra geriau tiesiog pasakyti jog atsakymo nežinai. Kartais yra geriau pripažinti tai jog kažko nežinai, nei kalbėti apie medžius, kai tavęs klausia apie žvaigždes. 
  • Nebijok. Įeik ten su mintimis, kad arba viskas arba nieko. Realiai kas blogiausio gali įvykti tai tiesiog nepriimti tavęs į darbą, bet tai tikrai nėra pasaulio pabaiga. Jei nepasiseks su vienu, pasiseks su kitu, tikrai nereikia dėl to nukabinti nosies. Ir tikrai nėra nieko dėl ko turėtum bijoti darbo pokalbių. 
  • Bendrauk su jais tarsi su draugais. Man tai tikrai padėdavo. Visais kartais kai per darbo pokalbius būdavau atsipalaidavus ir su personalu kalbėdavau taip tarsi bendraučiau su draugais, pažįstamais, visi darbo pokalbiai praeidavo puikiai. 
  • Pasitikėk savimi. Tai vienas svarbiausių dalykų ne tik per darbo pokalbius, bet ir gyvenime. Visada minioje galima atskirti žmones, kurie pasitiki savimi ir kurie savimi abejoja. Galiu garantuoti, kad darbdavys savo kompanijoje visada norės turėti žmogų, kuris savimi pasitiki, todėl darbo pokalbio metu yra tai svarbu.
  • Būk geriausia savo versija. Būdamas darbo pokalbyje bandai save parduoti, todėl turi parodyti geriausią savo pusę. 
Tokie yra mano patarimai einant į darbo pokalbį, kurie tikiuosi padės bent vienam žmogui. 
Visada jei turi klausimų šia tema ar bet kokia kita, gali rašyt, komentuot ir klaust manęs, bandysiu atsakyt į visus klausimus ir padėt kuo tik galėsiu. 

Peace. Zou.:)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Gyvenimas po. 2.

Savanaudiškumas

Vieta kur susikerta dvi jūros